+46 (0) 31 788 47 80 info@allielaw.se
sve / eng

Om oss


Det började med avslutade jur.kand. utbildningar vid Stockholms, Lunds, Uppsala respektive Göteborgs universitet. Det fortsatte med arbete på domstol, fastighetsbolag och några av landets ledande advokatbyråer.

Intresset för fastigheter och problemlösning samt ett prestigelöst förhållningssätt förenade oss. Med ledorden kvalité, ödmjukhet och ständig utveckling växte idén om Allié fram; en allierad partner med fokus på fastigheter.

Erik Ljungqvist

Advokat / Partner

+46 (0) 735 16 47 81


erik.ljungqvist@allielaw.se

läs mer om Erik

Matthias Johansson

Advokat / Partner

+46 (0) 735 16 47 83


matthias.johansson@allielaw.se

läs mer om Matthias

Jenny Baaz

Advokat / Partner

+46 (0) 735 16 47 84


jenny.baaz@allielaw.se

läs mer om Jenny

Fredrik Jorstadius

Advokat / Partner

+46 (0) 735 16 47 82


fredrik.jorstadius@allielaw.se

läs mer om Fredrik

Teresia Mårdh

Advokat / Partner

+46 (0) 735 16 47 85


teresia.mardh@allielaw.se

läs mer om Teresia

Lina Karlsson

Associate

+46 (0) 735 16 47 86

lina.karlsson@allielaw.se

läs mer om Lina

Johan Sundqvist

Advokat / Partner

+46 (0) 735-16 47 88

johan.sundqvist@allielaw.se

läs mer om Johan

Fredrik Eklund

Associate

+46 (0) 735 16 47 87

fredrik.eklund@allielaw.se

läs mer om Fredrik

Intresserad av att jobba med oss?